Destek Hattı: Tel: +90 533 310 47 95

Teslimat Ve Iade

TESLİMAT VE İADE
 
TESLİMAT VE GÖNDERİM
İş günü: Hafta içi Pazartesi-Cuma, saat 17:00 ye kadar olan süre zarfıdır.
Bir sipariş ancak ödemesi alıcı tarafından yapıldıktan sonra onaylanır ve alınmış sayılır.
Teslimat süresi; sipariş ve ödeme alındıktan sonra satın alınan ürünün kargoya verilmesine kadar geçen süredir. 
Gönderim süresi: kargoya teslim edilen ürünün kayıtlı alıcı adresine ulaşması ve alıcıya teslim edilmesine kadar geçen süredir. 
Siparişinizin tarafımızca onayından sonra Teslimat ve Gönderim süresi yurt içinde normal şartlar altında 7-15 iş günüdür. Bu süre mucbir sebepler veya olağandışı şartlar oluşması durumunda uzayabilir.
Bazı bölgelerde kargo şubelerinin bulunmaması veya bazı kurumların kargo kabul etmemesi, ya da alıcı adresinde ürünü almaya yetkili kimse bulunmaması veya ürünün teslim alınmaması durumunda; ürünler alıcı tarafından teslim alınmak üzere alıcıya en yakın kargo şubelerinde kargo firmasının belirlediği süre boyunca bekletilir. Alıcıya bu durum bildirilir. Büyle bir durumda ürünü şubeden almak alıcı sorumluluğundadır.
 
Alıcı, ürünü teslim aldıktan sonra kargo firmasının görevini tam olarak yerine getirdiğini kabul etmiş olur. Kargo yetkilisi görevini yerine getirdikten sonra ortaya çıkabilecek hasar, kırık vb. durumlardan alıcı sorumludur.  
 
Herhangi bir yanlışlık olmaması için kayıtlı teslimat adresinizi kontrol etmeyi unutmayınız.
Kargo ücreti ve kime ait olduğu https://rukiyezirekoglu.com/ 'da ürün sayfalarında belirtilmiştir. Sipariş esnasında alıcı tarafından onaylanır.
Ürünlerin gerçek renkleri ve renk tonları bilgisayar ortamında farklılıklar göstermektedir, bu sebeplerden dolayı ürün kusurlu veya ayıplı mal olarak sayılamaz, firmamız bu sebeplerden dolayı sorumluluk kabul etmez. 
 
İADE  
Kullanılmamış ve ambalajı zarar görmemiş olması şartıyla siparişinizdeki ürünleri size ulaştığı günü takip eden 7 gün içerisinde iade edebilirsiniz.
İade işlemini gerçekleştirebilmek için, faturanızın üzerindeki iade nedenini işaretleyerek fatura ile birlikte Rıdvan İlyas Alkılıç -YURTİÇİ KARGO YAMANEVLER ŞUBESİ ÜMRANIYE, İSTANBUL adresine gönderebilirsiniz.
 
Satın almış olduğunuz üründe; ürünün tekrar satılabilme özelliğini kaybetmemiş ve kullanılmamış olması koşuluyla iade edebilirsiniz.
Satın almış olduğunuz üründe ve ambalajında herhangi bir açılma, bozulma, kırılma, tahrip, yırtılma, kullanılma ve benzer durumların tespit ettiği hallerde ve ürünün müşteriye teslim edildiği andaki haliyle iade edilememesi halinde ürün iade alınmayacak ve bedeli iade edilmeyecektir.
 
İade ettiğiniz ürünlerin iade şartlarına uygunluğunu kontrol edildikten sonra, kabul edilen iade taleplerine  geri ödemeler kargo teslim alınması tarihinden itibaren en geç 15 iş günü içerisinde bankaya iletilmektedir.
Geri ödemeniz bankanız tarafından kredi kartınıza veya tarafımıza bildireceğiniz banka hesabınıza yapılır. Bankanız kredi kartı iadelerini aynı gün hesabınıza yansıtmayabilir. Bu süreç tamamen bankanıza bağlıdır. Bu durumda bankanızın kredi kartı servisini aramanız gereklidir.
 
Sevkiyat sırasında zarar gördüğünü düşündüğünüz paketleri teslim aldığınız kargo firması yetkilisi önünde açıp kontrol ediniz. Eğer üründe herhangi bir zarar varsa kargo firmasına tutanak tutturarak ürünü teslim almayınız. Ürün teslim alındıktan sonra kargo firmasının görevini tam olarak yerine getirdiğini kabul etmiş olduğunuzu unutmayınız.
 
İade Adresi: Rıdvan İlyas Alkılıç -YURTİÇİ KARGO YAMANEVLER ŞUBESİ ÜMRANIYE, İSTANBUL